Zmarszczki na czole – jak się ich pozbyć z pomocą zabiegów medycyny estetycznej?

Zmarszczki na czole spowodowane są przede wszystkim mimiką. Występują nawet u osób młodych i pojawiają się wówczas, gdy przybieramy określony wyraz twarzy. Wraz z wiekiem zmarszczki mimiczne się utrwalają, postarzając wygląd. Poznaj zabiegi medycyny estetycznej, które pomagają w pozbyciu się bruzd z czoła.

Skąd się biorą zmarszczki na czole?

Można wyróżnić dwa rodzaje zmarszczek na czole: pionowe i poziome. Te pierwsze umiejscowione są między brwiami, a drugie na środku czoła. Zmarszczki na czole to objaw bogatej mimiki twarzy oraz ubytku kolagenu w skórze, który postępuje wraz z wiekiem. Początkowo pionowe i poziome linie na czole tworzą się tylko podczas przybierania określonego wyrazu twarzy. Z czasem utrwalają się i widoczne są nawet wtedy, gdy twarz jest całkowicie rozluźniona. Dbając o odpowiednią pielęgnację skóry, można nieco opóźnić powstawanie zmarszczek na czole, ale w pewnym momencie może okazać się to niewystarczające. W wyraźnym i długotrwałym odmłodzeniu twarzy pomóc mogą zabiegi medycyny estetycznej dostępne m.in. w Klinice Estell w Domu Mody Klif w Warszawie.

Laserowe usuwanie zmarszczek

Do usuwania zmarszczek na czole służą różnego rodzaju lasery, które wykorzystują technologię frakcyjną. Wiązka lasera działa poprzez generowanie mikroskopijnych uszkodzeń w skórze, czego efektem jest natychmiastowe pobudzenie procesów regeneracyjnych. Dochodzi do przebudowy kolagenu w skórze – skrócenia rozciągniętych i osłabionych włókien oraz syntezy nowych struktur białkowych. Procesy te zachodzą stopniowo w ciągu kilku tygodni, a dla uzyskania długotrwałych efektów należy poddać się serii zabiegów. Skóra czoła staje się naturalnie napięta, jędrna i wygładzona.

Zabiegi iniekcyjne na czoło

Kwas hialuronowy

Dobrym sposobem na redukcję zmarszczek na czole jest ich wypełnienie przy pomocy kwasu hialuronowego. Substancja ta występuje naturalnie w skórze i odpowiada za jej nawilżenie, jędrność i napięcie. Lekarz aplikuje preparat wzdłuż zmarszczek, a następnie wykonuje masaż, aby równomiernie rozprowadzić preparat. Efektem zabiegu z zastosowaniem wypełniaczy jest wygładzenie czoła i naturalne odmłodzenie twarzy. Kwas hialuronowy utrzymuje się w skórze przez około 12 miesięcy. Po tym czasie należy powtórzyć zabieg, aby przedłużyć jego działanie.

Toksyna botulinowa

Jednym z najczęściej stosowanych preparatów do redukcji zmarszczek na czole jest toksyna botulinowa. Mechanizm jej działania jest zupełnie inny niż kwasu hialuronowego. Toksyna botulinowa podana w określone miejsca na czole, blokuje przewodnictwo nerwowe, a co za tym idzie, hamuje kurczenie się mięśni twarzy, odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek na czole. Efektem jest wygładzenie skóry, które widoczne jest już po 2-3 dniach i utrzymuje się nawet przez 6 miesięcy. Zabieg można cyklicznie powtarzać.

Osocze bogatopłytkowe

Innowacyjnym zabiegiem na zmarszczki na czole jest mezoterapia osoczem bogatopłytkowym. Nie jest to ani wypełniacz, ani bloker impulsów nerwowych. Osocze bogatopłytkowe działa poprzez pobudzanie procesów regeneracyjnych w skórze. Efekty zabiegu pojawiają się stopniowo w ciągu kilku tygodni i utrwalają się nawet przez kilka miesięcy. Osocze bogatopłytkowe pozyskiwane jest z niewielkiej ilości krwi Pacjenta, a następnie wstrzykiwane jest w skórę czoła, jak podczas tradycyjnej mezoterapii.

Więcej informacji znajdziesz na blogu o medycynie estetycznej Find Beauty Expert.

Artykuł promocyjnyPodobne tematy