Czy przerwy w braniu antykoncepcji są zdrowe?

antykoncepcja online

Stałe przyjmowanie leków może być nie lada wyzwaniem w świecie, który wymaga od nas nieustannego pędu i nakłada coraz więcej obowiązków. Często zapominamy kontrolować stan naszej domowej apteczki, w tym ilości leków, które muszą być przez nas przyjmowane codziennie. Bywa tak, że pominięcie kilku, a często nawet jednej dawki konkretnego preparatu, może wywołać niemałe zamieszanie w naszym organizmie. Czy przerwy w braniu antykoncepcji są zdrowe? Niestety, nieplanowana przerwa czy pominięcie antykoncepcji może wywołać zachwianie gospodarki hormonalnej, co niekorzystnie wpłynie na nasze zdrowie, samopoczucie czy planowanie ciąży. Jak zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami?

Przerwanie przyjmowania antykoncepcji, a zajście w ciążę 

Tabletki antykoncepcyjne to jeden z lepszych sposobów świadomego planowania ciąży. Ich działalność klasuje się na poziomie 99%. W przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych dopuszczalne są drobne przesunięcia w czasie, ale oficjalnie zaleca się przyjmowanie ich codziennie o tej samej porze. Jeśli pojawią się wątpliwości co do ich działania (np. w wyniku wystąpienia biegunki czy wymiotów), warto zgłosić się do lekarza. Trzeba też pamiętać, że pominięcie tabletki antykoncepcyjnej wpływa na osłabienie ich ogólnego działania. Recepta online na antykoncepcję pozwoli na kontrolowanie nagłych i niespodziewanych sytuacji. E-recepta online ułatwi kontunuowanie terapii zgodnie z zaleceniami lekarza. 

Przerwanie przyjmowania antykoncepcji hormonalnej

Czy przerwy w braniu antykoncepcji są zdrowe? Każda samodzielna ingerencja w sposób przyjmowana tabletek czy też całkowita z nich rezygnacja powinna najpierw zostać skonsultowana z lekarzem prowadzącym. Zaprzestanie przyjmowania bądź niewielka zmiana, może niekorzystnie wpłynąć na cykl – mogą wystąpić nieregularne krwawienia, plamienia czy bóle podbrzusza. Jeśli konsultacja z lekarzem prowadzącym jest niemożliwa, a tabletki kończą się, recepta online na antykoncepcję ułatwi okres oczekiwania na wizytę. E-recepta online umożliwi kontunuowanie prawidłowej terapii do momentu spotkania ze specjalistą.

Antykoncepcja hormonalna a PCOS

Coraz częściej mówi się o przypadłości jaką jest zespół policystycznych jajników. Wiele kobiet uświadomiło sobie, że trapiące je objawy mogą być kontrolowane z pomocą antykoncepcji hormonalnej. Niestety, PCOS nie jest chorobą uleczalną – możliwa jest tylko kontrola jej objawów przy pomocy antykoncepcji, diety i łagodnych ćwiczeń fizycznych. Przerwanie przyjmowana zaleconych tabletek może być wyjątkowo niekorzystne w skutkach. W przypadku przerwania kuracji, mogą powrócić takie objawy jak trądzik, wypadanie włosów, uczucie zmęczenia, zaburzenia snu czy problemy żołądkowe. E-recepta online uchroni kobiety chore na zespół policystycznych jajników przed takimi sytuacjami. Recepta online na antykoncepcję, którą przyjmujemy stale, zostanie wydana natychmiastowo i będzie możliwa do realizacji w każdej aptece w kraju. 

Antykoncepcja w podroży

Recepta online na antykoncepcję może okazać się jedynym ratunkiem, jeśli prowadzimy bardzo aktywny tryb życia i dużo podróżujemy. Brak możliwości spotkania się z lekarzem czy trudność w znalezieniu dogodnego terminu w swoim wolnym czasie może być nie lada problemem, kiedy skończą się leki przyjmowane codziennie. E-recepta online będzie wygodnym sposobem, aby uwolnić się od stresu czy problemów związanych z nagłym brakiem lub niespakowaniem tabletek na urlop czy podróż służbową. Niezależnie od pory dnia, receptę można wygodnie zamówić przez Internet i wykorzystać od razu następnego dnia.Podobne tematy