Czy do wykonania tatuażu stosuje się znieczulenie ogólne?

Czy do wykonania tatuażu stosuje się znieczulenie ogólne?

Wykonanie tatuażu jest bolesną procedurą. Niektóre obszary ciała zawierają więcej zakończeń nerwowych niż inne, a niektórzy ludzie są bardziej wrażliwi na ból niż inni. Chociaż próg bólu u każdej osoby jest inny, niektóre osoby nie tolerują bólu na tyle dobrze, aby poddać się zabiegowi tatuażu bez znieczulenia. W związku z tym ludzie decydują się na stosowanie różnych środków przeciwbólowych, aby zminimalizować ból podczas procedury. Jednak metody te stały się kontrowersyjne.

Znieczulenie jest używane do tatuażu

Znieczulenie jest bardzo ważną częścią tatuażu i powinno być podawane tylko przez wyszkolonego profesjonalistę. Tatuaże mogą powodować komplikacje, jeśli pacjent nie jest pod znieczuleniem ogólnym. Znieczulenie może powodować poważne reakcje alergiczne, zwężenie i obrzęk dróg oddechowych oraz obniżenie ciśnienia krwi. Aby uniknąć tych powikłań, tatuażyści powinni zawsze konsultować się z dermatologiem lub lekarzem klinicznym przed podaniem znieczulenia.

Dokładne dawkowanie znieczulenia do tatuażu zależy od obszaru ciała poddawanego tatuowaniu. W wielu przypadkach anestezjolog może zdecydować o zastosowaniu różnych rodzajów znieczulenia rdzeniowego. Na przykład, niektórzy anestezjolodzy wolą stosować znieczulenie paramedyczne niż midline. Ponadto, anestezjolog może preferować wykonanie tatuażu w obszarze, który nie ma pigmentu. Ponadto, może on zdecydować się na nacięcie skóry przed wprowadzeniem igły rdzeniowej do skóry właściwej. W ten sposób szanse na zrogowacenie są zminimalizowane. Jednakże pacjenci z tatuażami powinni być poinformowani o ryzyku wystąpienia zrogowacenia, aby mogli podejmować świadome decyzje dotyczące tego, czego mogą się spodziewać.

Znieczulenie iniekcyjne to kolejna opcja w przypadku tatuażu. Ten rodzaj znieczulenia jest podobny do rodzaju stosowanego w chirurgii. Pacjent będzie całkowicie zdrętwiały przez kilka godzin. Ta metoda jest również kosztowna i wymaga zespołu wysoko wyspecjalizowanych lekarzy. Koszty mogą przekroczyć 40000 dolarów.

Inną popularną metodą jest stosowanie miejscowych środków znieczulających. Kremy te mają postać galaretki i wnikają głęboko w skórę. Krem z 5% lidokainą najskuteczniej minimalizuje początkowe uczucie kłucia. Łagodzi on również sygnały bólowe i pomaga klientowi zachować komfort podczas procesu tatuowania.

Znieczulenia miejscowe nie są stosowane

W 2007 roku amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) wydała poradę dotyczącą zdrowia publicznego w zakresie znieczuleń miejscowych. FDA powiedział, że leki te powinny być stosowane tylko pod nadzorem wykwalifikowanego pracownika medycznego. Ostrzega, że środki miejscowo znieczulające mogą przedostać się do krwiobiegu i wywołać skutki zagrażające życiu. FDA zaleca, aby tatuażyści używali tylko tych środków znieczulających, które zostały zatwierdzone przez agencję.

Większość środków miejscowo znieczulających jest na bazie oleju, żelu lub kremu. Jednak niektóre z nich mają gumową konsystencję, która może zakłócać wchłanianie tuszu. Może to skutkować nierównomierną retencją pigmentu i wydłużeniem czasu gojenia.

Wiele dostępnych bez recepty środków miejscowo znieczulających zawiera lidokainę, jeden z czterech głównych środków znieczulających. Jest ona bardziej skuteczna niż 1% lub 2%, jeśli chodzi o wyciszanie zakończeń nerwowych, co sprawia, że proces tatuowania jest komfortowy i mniej bolesny. Jest również wystarczająco delikatny, aby stosować go na wrażliwej skórze i nie zawiera parabenów.

Niektórzy artyści tatuażu używają kremu lub żelu znieczulającego miejscowo, aby znieczulić skórę przed wykonaniem tatuażu. Krem należy nałożyć na tatuowany obszar co najmniej 15 do 25 minut przed zabiegiem. Żel należy nałożyć na obszar przed sesją tatuażu, aby zwiększyć efekt znieczulenia i zmniejszyć odczuwanie bólu.

Lidocaine

Lidocaine jest środkiem miejscowo znieczulającym, stosowanym do znieczulenia obszaru przed wykonaniem tatuażu. Jest to substancja o konsystencji galaretki, która wnika głęboko w skórę i utrzymuje się przez kilka godzin. Jest aplikowana poprzez spray i działa natychmiast po kontakcie. Ten środek znieczulający pomaga również zapobiegać zakażeniom i przyspiesza gojenie się ran.

Istnieje szereg zagrożeń związanych z tuszami do tatuażu zawierającymi środki znieczulające. Związki te nie są regulowane przez Unię Europejską (UE), a wiedza o tym, co się w nich znajduje i czy są bezpieczne w użyciu, jest niewielka lub żadna. Ponadto tusze do tatuażu zawierające środki znieczulające mogą powodować skutki uboczne, takie jak drgawki czy stany zapalne skóry. Dlatego też konieczne jest posiadanie skutecznej procedury przesiewowej dla tuszów do tatuażu.

Innym środkiem miejscowo znieczulającym, który można bezpiecznie stosować na wytatuowaną skórę, jest Hush, który został opracowany specjalnie do tatuażu. Żel ten zmniejsza zaczerwienienie i podrażnienie związane z procedurą tatuażu. Jest skuteczny 90 sekund po zastosowaniu i nadaje się do większości rodzajów skóry. Jest również wolny od parabenów i epinefryny.

Lidokaina jest również skutecznym środkiem miejscowo znieczulającym. Działa poprzez blokowanie sygnałów bólowych, powodując tymczasową utratę czucia. Należy jednak pamiętać, że lidokaina jest tylko jednym z wielu składników stosowanych w kremach znieczulających do tatuażu. Innym popularnym środkiem miejscowo znieczulającym jest Electrum NUMB, pieniący się środek znieczulający zawierający lidokainę. Lidokaina może być stosowana niemal na każdym obszarze ciała, w tym na obszarach wrażliwych.

Przed zabiegiem tatuażu należy zastosować krem znieczulający. Całkowite znieczulenie skóry trwa od pięciu do 30 minut, ale potrwa dłużej, jeśli klient ma grubszą skórę. Ponadto niektóre kremy mogą podrażnić skórę, jeśli zostanie ona naruszona.

Emla

Chociaż znieczulenie ogólne nie zawsze jest konieczne do wykonania tatuażu, może być pomocne dla niektórych osób. W celu zminimalizowania dyskomfortu można stosować różnego rodzaju kremy znieczulające, takie jak Lidocaine. Jednak nie są one dostępne wszędzie i powinny być omówione z dostawcą usług medycznych przed sesją tatuażu. Osoby uczulone na niektóre składniki kremów i maści znieczulających powinny unikać ich stosowania.

Krem znieczulający Emla, środek miejscowo znieczulający, może być stosowany do znieczulenia skóry przed sesją tatuażu. Ten krem znieczulający zawiera mieszaninę lidokainy i prilokainy i można go kupić w lokalnej aptece lub online. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie kremy odrętwiające są licencjonowane w Wielkiej Brytanii, a niektóre z nich zawierają niebezpieczne składniki.

Ogólnie rzecz biorąc, w tatuażu stosuje się środki znieczulające miejscowo. Są one nakładane na skórę i szybko zaczynają działać. Działają poprzez odrętwienie powierzchni i mogą utrzymywać się przez kilka godzin. Są dostępne w formie żelu lub maści i mogą być przechowywane w lodówce. Niektóre z nich działają lepiej, gdy są nałożone na skórę i przykryte folią sarańczową przed rozpoczęciem procesu tatuowania.

Chociaż środki miejscowo znieczulające są na ogół bezpieczne i skuteczne, istnieje ryzyko wystąpienia poważnych działań niepożądanych związanych ze znieczuleniem. Reakcja alergiczna może spowodować zwężenie dróg oddechowych lub ich obrzęk, co może utrudnić lub nawet uniemożliwić oddychanie. Inne działania niepożądane obejmują pokrzywkę skórną, nudności i spadek ciśnienia krwi.

Stosuje się inny rodzaj środka znieczulającego, zwany znieczuleniem miejscowym. Jest to silny lek, który powinien być podawany wyłącznie przez wyszkolonego anestezjologa. Może być bardzo niebezpieczny, jeśli zostanie podany w zbyt dużej lub zbyt małej ilości. Jeśli Twój lekarz poda Ci środek znieczulający, pamiętaj, aby zapytać go o ryzyko. Znieczulenie

Hush to nowa linia środków miejscowo znieczulających, która została zatwierdzona przez FDA do tatuażu. Działa poprzez blokowanie sygnałów bólowych i sprawia, że proces tatuażu jest znacznie bardziej komfortowy. Ten żel znieczulający jest nietłusty i zawiera lidokainę o maksymalnej sile. Zawiera również ekstrakty botaniczne i mentol, aby uspokoić skórę. Produkt został zatwierdzony przez niektórych z najlepszych artystów tatuażu w kraju i był przedstawiany na konwencjach branżowych.

Hush to miejscowy spray znieczulający, który został opracowany specjalnie dla tatuażu. Jest bezpieczny do stosowania na wrażliwej skórze i działa dobrze na wszystkie części ciała. Jest również wolny od parabenów i epinefryny. Hush to świetny wybór, jeśli masz wrażliwą skórę i chcesz zminimalizować dyskomfort.

Kremy znieczulające do tatuażu zazwyczaj zawierają lidokainę, silny środek znieczulający, który blokuje sygnały nerwowe do mózgu. Ten rodzaj środka znieczulającego jest świetny do tatuaży, ponieważ znieczula tylko obszar, na którym jest stosowany. Wiele osób unika jednak kremów znieczulających, które zawierają epinefrynę, ponieważ może ona wywołać przyspieszenie akcji serca. Kremy znieczulające HUSH nie zawierają epinefryny, która może mieć negatywne skutki uboczne.

Przed rozpoczęciem pracy przez tatuażystę, należy zastosować żel znieczulający Hush na dotknięte miejsce. Następnie należy nałożyć bandaż, aby utrzymać obszar tatuażu zakryty. Żel znieczulający działa szybko, więc nie musisz czekać 15 minut na jego skuteczność. Może być konieczne ponowne zastosowanie go kilka razy podczas procesu tatuowania.

Podobne tematy