Efekty peelingu kawitacyjnego – opinia lekarza

Skutki uboczne peelingu kwasami - czy występują?

Jakie są efekty peelingu kawitacyjnego? Zabieg usuwa martwe komórki skóry, oczyszcza pory, likwiduje przebarwienia. Odpowiedni dla każdego rodzaju skóry, w tym wrażliwej i z rozszerzonymi naczynkami, peeling może zastąpić tradycyjne oczyszczanie twarzy. Fale ultradźwiękowe wykorzystywane podczas peelingu kawitacyjnego poprawiają mikrokrążenie, dotleniają i oczyszczają skórę. Proces ten stymuluje naturalne procesy zachodzące w skórze, takie jak odnowa komórkowa oraz produkcja kolagenu i elastyny.

Kawitacja tłuszczu nie jest zabiegiem napinającym skórę

Być może zastanawiasz się, czym kawitacja tłuszczu różni się od tradycyjnego zabiegu napinania skóry. Jej główna różnica polega na tym, że nie wykorzystuje ciepła do wywołania skurczów skóry. Konwencjonalne zewnętrzne urządzenia do kawitacji ultradźwiękowej skupiają energię na głębszych poziomach tłuszczu i powodują zmianę temperatury o mniej niż 1degC. Ciepło powoduje skurcz skóry, co jest niepożądane. Kawitacja tłuszczu, z drugiej strony, nie wpływa na skórę. Chociaż techniki redukcji tłuszczu mogą zmniejszyć wygląd luźnej skóry, mogą pozostawić luźną skórę za sobą. Problem ten jest szczególnie powszechny u starszych pacjentów, którzy mogą mieć mniej kolagenu i innych tkanek łącznych w tym obszarze.

Ultradźwiękowa kawitacja tłuszczu jest nieinwazyjnym zabiegiem kosmetycznym, który wykorzystuje fale dźwiękowe o niskiej częstotliwości do nakierowania na niepożądaną tkankę tłuszczową. Energia wytwarzana przez tę procedurę ma na celu rozbicie błony komórek tłuszczowych, powodując ich implozję i przejście w stan płynny. Po zabiegu, system wydalniczy organizmu eliminuje płynne komórki tłuszczowe. Zabieg trwa od piętnastu do trzydziestu minut.

To zabieg oczyszczający i odświeżający

Zabieg peelingu kawitacyjnego wykorzystuje fale ultradźwiękowe do oczyszczania skóry. Mikropęcherzyki wytwarzane przez fale ultradźwiękowe rozbijają martwe komórki skóry i oczyszczają skórę. Te mikropęcherzyki sprzyjają następnie poprawie krążenia i dotlenienia skóry, co skutkuje bardziej promienną, odświeżoną cerą. Ten zabieg złuszczający jest odpowiedni dla wszystkich typów skóry, od suchej, wrażliwej, trądzikowej po mieszaną. Ponadto poprawia zdolność skóry do wchłaniania innych składników aktywnych.

Podczas zabiegu skóra pozostanie z uczuciem odświeżenia i czystości. Zabieg jest bezbolesny i szybki. Peeling kawitacyjny można wykonać nawet przed innym zabiegiem kosmetycznym. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy zaplanować zabieg co najmniej dwa tygodnie przed jakimikolwiek specjalnymi wydarzeniami. Po zabiegu należy nosić krem z filtrem przeciwsłonecznym i stosować kremy na dzień zawierające filtr SPF. Koniecznie należy unikać słońca przez trzy tygodnie.

Może zmniejszyć worki i obrzęki wokół oczu

Jeśli niepokoi Cię wygląd worków i obrzęków wokół oczu, możesz rozważyć poddanie się peelingowi kawitacyjnemu. Zabieg ten wykorzystuje opatentowany roztwór wody z solą do nawadniania zatok i poprawy niedoboru kolagenu. Aby skorzystać z neti pot, będziesz potrzebować naczynia, które jest wypełnione 1/2 łyżeczki soli na filiżankę wody. Po napełnieniu należy przechylić głowę w bok nad umywalką i wprowadzić wylewkę do górnego nozdrza.

Innym sposobem na zmniejszenie wyglądu worków i opuchlizny wokół oczu są nieinwazyjne zabiegi, takie jak domowe sposoby. Lawenda jest doskonałym wyborem, ponieważ pomaga rozluźnić naczynia krwionośne i zmniejszyć stan zapalny wokół oczu. Ten naturalny środek jest również przystępny cenowo. Można go stosować na skórę wokół oczu na kilka sposobów. Aby zabieg był mniej inwazyjny, przykryj oczy miękką tkaniną i pozostaw na noc.

Podobne tematy