Jak zrobić peeling biologiczny w domu

Peeling enzymatyczny do skóry głowy - korzyści, skutki uboczne i zalecenia

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak zrobić bio peeling w domu, nie jesteś sam. Istnieje wiele produktów na rynku, które twierdzą, że mają te same wyniki. Produkty te mogą zawierać kwas salicylowy lub kwas glikolowy, ale który z nich jest najlepszy dla Ciebie? Ten artykuł pokaże Ci, jak zrobić oba. Gdy masz już oba, jesteś gotowy, aby zrobić bio peeling!

Niniejszy artykuł jest wynikiem naszej kooperacji z beautyone.pl

Kwas salicylowy

Jeśli myślałaś o zrobieniu peelingu chemicznego w domu, ale nie miałaś jeszcze okazji zobaczyć się z dermatologiem, rozważ kwas salicylowy do bio peelingu. Ten peeling chemiczny to zabieg o umiarkowanej głębokości, który wymaga niewielkiego czasu przestoju. Możesz go użyć do uzyskania czystego konta lub do walki z trądzikiem. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, najpierw zasięgnij porady dermatologa.

W gabinecie, peeling z kwasem salicylowym jest silniejszy niż domowy peeling chemiczny. Oprócz planu pielęgnacji skóry przed peelingiem opartego na tretinoinie, lekarz nakłada roztwór kwasu salicylowego bezpośrednio na skórę. Ilość użytego kwasu salicylowego będzie zależała od stanu skóry. Gdy lekarz będzie zadowolony z rezultatów, zastosuje roztwór neutralizujący.

Kwas salicylowy do peelingu biologicznego w domu może być wygodną, niedrogą alternatywą dla peelingu chemicznego w gabinecie. Peeling ten działa jako środek antyseptyczny i pomaga wyeliminować martwe komórki skóry. Pomaga również odmłodzić skórę i zatrzymać wzrost komórek, które prowadzą do guzów lub innych narośli z powodu uszkodzeń słonecznych. Większość kwasu salicylowego dla bio peeling w domu produkty pochodzą w niskich stężeniach, ale nadal są skuteczne. Produkty te są łagodne środki złuszczające, które są często używane do łagodnego trądziku. Chociaż nie są one całkiem takie same jak te używane przez dermatologów, mogą mieć podobne efekty.

Chociaż peelingi SA uważane za bezpieczne dla większości typów skóry, mogą być nieskuteczne w leczeniu głębszych blizn potrądzikowych. W większości przypadków jednak, peeling biologiczny z kwasem salicylowym nie będzie miał zauważalnego efektu. Skóra będzie bardziej podatna na działanie promieni słonecznych, ale jeśli zabieg zostanie wykonany prawidłowo, odzyska pełną sprawność w ciągu kilku tygodni. Zaleca się również konsultację z dermatologiem, jeśli masz jakiekolwiek problemy ze skórą.

Kwas salicylowy do peelingu bio w domu to doskonała opcja na walkę z trądzikiem lub leczenie przebarwień. Stosowanie peelingu kwasowego może być niedrogim, wygodnym sposobem na utrzymanie zdrowej skóry. Większość roztworów kwasów należy stosować na świeżo oczyszczoną skórę, ponieważ pozwala to na wniknięcie roztworu w skórę. Po zabiegu należy zawsze spłukać skórę odświeżającym strumieniem wody, aby zneutralizować działanie kwasu.

Jeśli jesteś zainteresowany bio peelingiem, masz do wyboru kilka rodzajów kwasów. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy użyć kwasu, który dobrze działa na Twój typ skóry. Na przykład, kwas fitowy jest dobry dla skóry trądzikowej i może pomóc w redukcji przebarwień pozapalnych. Jest wystarczająco łagodny dla osób z trądzikiem różowatym i skórą wrażliwą, a także stanowi bezpieczną opcję dla tych, którzy nie chcą iść do dermatologa.

Peelingi chemiczne są najczęstszą formą złuszczania, ale mogą być silniejsze. Zawierają niższe pH niż naturalny poziom Twojej skóry, który wynosi około 5,0. Poprzez zerwanie połączeń między desmosomami, te martwe komórki skóry zaczynają się złuszczać z Twojej twarzy w ciągu trzech do pięciu dni. Peeling chemiczny może być dość niebezpieczny, ale istnieje wiele dostępnych rozwiązań, które pozostawią Cię z pięknym wyglądem.

Kwas glikolowy

Aby zobaczyć rezultaty peelingu kwasem glikolowym, musisz dać skórze co najmniej dwa tygodnie na zagojenie się. W zależności od siły działania kwasu, może to potrwać nawet dwa tygodnie. Po tym czasie, nowe komórki skóry zaczną się regenerować, czego efektem będzie rozświetlona cera. Zabieg należy powtarzać mniej więcej raz na trzy tygodnie lub raz na dwa miesiące. W tym czasie Twoja skóra będzie elastyczna, jędrna i pełna blasku.

Aby nałożyć kwas glikolowy na twarz, użyj pędzla z aplikatorem. Pamiętaj, aby szybko nałożyć produkt i pozostawić go na skórze przez co najmniej siedem minut. Jeśli Twoja skóra jest szczególnie wrażliwa, możesz użyć torebki z lodem, która pomoże zminimalizować pieczenie lub przejściowe rozgrzanie skóry. Nie pozostawiaj peelingu na skórze dłużej niż 10 minut, jeśli nie chcesz ryzykować uszkodzenia skóry.

Peeling z kwasem glikolowym zawiera alfa-hydroksykwas, który jest korzystnym składnikiem w pielęgnacji skóry. Zapewnia on średnio głęboki peeling chemiczny, jednocześnie nadając skórze natychmiastowy blask. Możesz nawet zauważyć różnicę już po jednym zastosowaniu! Jednak podczas stosowania tego zabiegu należy używać filtrów przeciwsłonecznych! Tak jak każdy inny peeling chemiczny, kwas glikolowy jest podatny na zaczerwienienia, więc stosuj ochronę przeciwsłoneczną!

Peeling kwasem glikolowym to doskonały sposób na uzyskanie korzyści płynących z peelingu chemicznego bez wydawania fortuny. Kwas ten można znaleźć w kwaśnej śmietanie, cukrze trzcinowym i jogurcie. Znajduje się również w jeżynach, jabłkach i wielu owocach cytrusowych. Ze względu na łatwą dostępność, kwas glikolowy jest popularnym wyborem dla domowych mikstur do twarzy.

Peeling kwasem glikolowym pozostawia po sobie nową warstwę skóry. Ta odnowiona warstwa poprawi teksturę i wygląd Twojej skóry. Zobaczysz blask na swojej skórze po zastosowaniu go raz lub dwa razy w tygodniu. Peeling kwasem glikolowym to świetna opcja, jeśli obawiasz się ceny peelingu gabinetowego. Możesz stosować kwas glikolowy w domu nawet co dwa tygodnie lub tak często, jak chcesz.

Ten peeling chemiczny jest świetny dla suchej, podrażnionej skóry. Usuwa również ciemne plamy i wyrównuje koloryt skóry. Możesz go również stosować do leczenia przebarwień i usuwania ciemnych plam. Aby wykonać peeling z kwasu glikolowego w domu, wystarczy wymieszać cukier trzcinowy z jogurtem lub innym naturalnym składnikiem. Nałóż mieszaninę palcami i pozostaw na skórze przez 10 do 15 minut. Po wyschnięciu wystarczy zetrzeć roztwór chłodną wodą.

Kwas glikolowy jest ogólnie bezpieczny dla większości ludzi, ale może mieć skutki uboczne. Aby uzyskać jak najwięcej korzyści z zabiegu złuszczania kwasem glikolowym, najlepiej skonsultować się z wykwalifikowanym specjalistą. Dermatolodzy i lekarze medycyny estetycznej z certyfikatem są uprawnieni do wykonywania tych peelingów. Ocenią oni stan Twojej skóry i zalecą najlepszy dla niej sposób leczenia. Jednak procedura ta zazwyczaj nie jest objęta ubezpieczeniem zdrowotnym, a cena może się różnić w zależności od miejsca.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, upewnij się, że Twoja skóra jest czysta, zanim nałożysz na nią roztwór kwasu. Świeżo wyglądająca skóra będzie wyglądać jaśniej, gładsza i bardziej miękka. Peelingi mogą być stosowane w celu pozbycia się drobnych linii, plam starczych i blizn potrądzikowych. Należy jednak pamiętać, aby nie dotykać ani nie złuszczać martwego naskórka palcami, ponieważ może to doprowadzić do powstania blizn i czerwonej wysypki.

Podobne tematy