Peeling laserowy – opis zabiegu

Peeling laserowy - opis zabiegu

Jeśli jesteś zainteresowany dowiedzeniem się więcej o Peelingu laserowym, będziesz chciał przeczytać ten artykuł. Zabieg ten usuwa stare, uszkodzone tkanki i jest bezbolesny. Leczy również duże pory i trądzik. Po przeczytaniu tego artykułu, będziesz dobrze przygotowany do podjęcia świadomej decyzji o tej procedurze. I, oczywiście, będziesz wiedział dokładnie, czego się spodziewać. Czytaj dalej, aby zapoznać się ze szczegółowym opisem zabiegu.

Z przyjemnością dzielimy się materiałem, który powstał dzięki współpracy z dojrzale-piekno.com.pl

Peeling laserowy usuwa stare, uszkodzone tkanki

Peelingi chemiczne i laserowe nie są uniwersalnym rozwiązaniem w pielęgnacji skóry. Dermatolog dostosuje intensywność peelingu chemicznego do indywidualnych potrzeb pacjenta. Łagodne substancje chemiczne mogą być stosowane w przypadku wszystkich odcieni i faktur skóry. W zależności od rodzaju peelingu i głębokości penetracji, peelingi chemiczne mogą wzmocnić lub zmniejszyć efekty innych zabiegów. Ważne jest, aby wiedzieć, że zarówno peelingi, jak i lasery mają ryzyko i potencjalne skutki uboczne.

Leczy trądzik

Podczas gdy peelingi chemiczne należą do najpopularniejszych zabiegów na trądzik, terapia laserowa jest doskonałą alternatywą. Podczas gdy terapia laserowa pomaga oczyścić trądzik, może nie wyeliminować go całkowicie, co oznacza, że nadal będziesz musiał stosować leki miejscowe, aby utrzymać wyniki. Jeśli rozważasz leczenie laserowe trądziku, powinieneś skonsultować się z dermatologiem przed podjęciem decyzji o planie leczenia. Najlepszym miejscem do znalezienia dermatologa w Twojej okolicy jest Healthline.

Leczy duże pory

Jeśli cierpisz z powodu dużych porów, nie jesteś sam. Nadaktywne gruczoły łojowe często powodują powiększone pory skóry. Nadmiar sebum może przedostawać się przez ścianki porów do górnej warstwy skóry i prowadzić do powstania trądziku zapalnego i zaskórników. Z wiekiem skóra zaczyna się degenerować, a pory, które kiedyś były ciasne, teraz wydają się duże. Peeling laserowy jest jednym ze sposobów na zminimalizowanie rozmiaru tych porów i odzyskanie młodzieńczej, czystej skóry.

Jest bezbolesny

Podczas gdy peelingi chemiczne mogą powodować pewien dyskomfort, peeling laserowy jest praktycznie bezbolesny. Energia światła jest pochłaniana przez węgiel, który nagrzewa się i odparowuje brud, olej i martwe komórki skóry. Pacjenci zazwyczaj odczuwają lekkie ukłucie po pierwszym przejściu, a efekt chłodzenia przez wentylator może sprawić, że poczują się bardziej komfortowo. Wynika to z faktu, że węgiel absorbuje energię świetlną i znieczula skórę.

Jest skuteczny w leczeniu plamistej pigmentacji

Podczas gdy wyniki leczenia laserowego plamistej pigmentacji są mniej niż doskonałe, peelingi chemiczne są realną opcją leczenia. Peelingi chemiczne są przystępną opcją dla osób z problemami pigmentacyjnymi. Procedura obejmuje zniszczenie 80% melaniny w skórze, co czyni ją skuteczną opcją leczenia dla osób z różnymi problemami pigmentacyjnymi. Podczas gdy peelingi chemiczne mogą poprawić koloryt skóry, nie są one skuteczne w leczeniu ciężkiej pigmentacji.

Jest bezpieczny dla wszystkich typów skóry

Laserowe peelingi węglowe mogą poprawić stan skóry tłustej i z dużymi porami. W przypadku poważnych blizn i trądziku konieczna jest seria zabiegów, ale drobne linie i zmarszczki powinny stopniowo zanikać po kilku zabiegach. Młoda kobieta z ciężkim trądzikiem poddała się sześciu zabiegom peelingu w odstępie dwóch tygodni. Po czwartym peelingu jej trądzik prawie zniknął, a drobne linie i zmarszczki zniknęły w 90 procentach. Dwa miesiące później rezultaty były nadal widoczne.

Efekty uboczne

Peeling laserowy to zabieg wykorzystujący skoncentrowane, pulsujące wiązki światła do usuwania warstw uszkodzonej skóry. Zabieg jest procedurą ambulatoryjną, która może trwać od trzydziestu minut do dwóch godzin. Po znieczuleniu skóry miejscowym środkiem znieczulającym, chirurg używa lasera do usunięcia cienkich warstw skóry. Następnie, chirurg stosuje opatrunek na skórę. Podczas gdy peeling laserowy nie wiąże się z żadnymi przestojami, wymaga on kilku zabiegów uzupełniających.

Podobne tematy