Jaki rodzaj peelingu powinnam zastosować?

Jaki rodzaj peelingu powinnam zastosować?

Istnieje wiele powodów, aby poddać się peelingom chemicznym. Pomagają one usunąć uszkodzone komórki skóry. Zabiegi te mogą również usunąć plamy starcze, piegi, a nawet zmiany przedrakowe. Musisz jednak znać ryzyko związane z peelingami chemicznymi, zanim zdecydujesz się na ich wykonanie. Aby uzyskać więcej informacji, czytaj dalej. Poniżej przedstawiamy kilka kroków, które należy podjąć przed wykonaniem pierwszego peelingu chemicznego. o Przed zabiegiem należy przeprowadzić badanie fizyczne. Pomoże ono lekarzowi określić, czy jesteś dobrym kandydatem do tego zabiegu.

Peelingi chemiczne usuwają uszkodzone komórki skóry

Peelingi chemiczne usuwają martwe komórki skóry za pomocą kwasu lub kombinacji kwasów, tworząc lekki lub średni peeling. Peelingi chemiczne wykonywane są przy użyciu fenolu, kwasu trójchlorooctowego lub kombinacji obu kwasów. Wyniki średniego peelingu chemicznego są mniej dramatyczne niż wyniki głębokiego peelingu, ale nie są trwałe. Zabieg spowoduje tymczasowe zaczerwienienie i napięcie skóry. Reakcja ta ustępuje w ciągu kilku tygodni. Do osiągnięcia pożądanych rezultatów może być potrzebnych kilka zabiegów peelingu chemicznego.

Peeling chemiczny jest bezpiecznym sposobem usuwania martwych komórek skóry, odsłaniając znajdującą się pod nimi nową skórę. Starsza warstwa mogła zostać uszkodzona w wyniku urazów fizycznych, ekspozycji na słońce lub blizn potrądzikowych. Proces ten usuwa zewnętrzną warstwę skóry i stymuluje wzrost nowej. Zabieg ten jest odpowiedni dla twarzy, a także dla rąk, szyi i innych obszarów z uszkodzoną skórą. Peelingi chemiczne są dostępne w różnym stopniu mocy, a mocniejsze rozwiązanie jest bardziej skuteczne w penetracji w głąb skóry.

Usuwają plamy starcze

Peelingi chemiczne są skutecznym sposobem na usunięcie plam starczych ze skóry. Są one skuteczne z wielu różnych powodów. Mogą rozjaśnić Twoją skórę, leczyć ciemne plamy i zapobiegać pojawianiu się nowych. Ostatecznie, peelingi te pomogą Ci osiągnąć gładszą, młodziej wyglądającą cerę. Peelingi usuwają z Twojej skóry plamy starcze, ale mogą również powodować skutki uboczne, takie jak wrażliwość.

Peelingi chemiczne usuwają plamy starcze poprzez złuszczanie wierzchniej warstwy skóry. Wspomagają one również obrót komórek. Oprócz usuwania plam starczych, peelingi chemiczne mogą usuwać przebarwienia. Peelingi chemiczne mają wysoki wskaźnik skuteczności, a o dostępnych opcjach leczenia można dowiedzieć się w gabinecie dermatologicznym. Oto jak działają peelingi. Kiedy już zdecydujesz się na plan leczenia, będziesz na dobrej drodze do posiadania świeżej, promiennej cery!

Usuwają piegi

Chociaż piegi są stosunkowo nieszkodliwą chorobą skóry, wiele osób dąży do ich usunięcia z powodów kosmetycznych. Peelingi chemiczne i resurfacing laserowy to popularne zabiegi kosmetyczne, które mogą usunąć piegi i rozjaśnić skórę. Jednak zabiegi te wymagają długiego czasu rekonwalescencji i wiążą się z potencjalnymi skutkami ubocznymi. Przed poddaniem się jakiemukolwiek rodzajowi peelingu lub zabiegu laserowego najlepiej skonsultować się z dermatologiem, ponieważ wyniki żadnego z nich nie są gwarantowane. Aby jednak zapobiec pojawieniu się nowych piegów, należy bezwzględnie przestrzegać zasad bezpiecznego opalania.

Nałożenie soku z cytryny na dotknięte miejsce może pomóc w rozjaśnieniu piegów, ponieważ cytryna zawiera kwas cytrynowy, naturalny wybielacz. Sok z cytryny rozjaśnia piegi poprzez zmniejszenie produkcji melaniny. Ma również właściwości anty-pigmentacyjne i fotoreaktywne, co czyni go skutecznym rozwiązaniem w leczeniu piegów. Łyżeczka soku z cytryny nałożona na piegowatą skórę raz w tygodniu pomoże rozjaśnić piegi w ciągu kilku tygodni.

Usuwają rozrosty przedrakowe

Rozrosty przedrakowe nie zawsze są rakiem, ale mają podobne właściwości do komórek, które rozwijają się w raka. Często są nieinwazyjne i nie rozprzestrzeniają się na inne narządy. Ponieważ nie są w pełni rozwinięte, rozrosty przedrakowe są dobrym wskaźnikiem, że rak nie jest daleko. Jeśli masz komórki przedrakowe, powinny one zostać usunięte przez specjalistę.

Rozrosty przedrakowe często pojawiają się w postaci brodawkowatych guzków na skórze. Krioterapia jest powszechnym sposobem leczenia tych rozrostów i polega na zamrożeniu dotkniętego obszaru ciekłym azotem. Zimno zabija komórki przedrakowe i wierzchnią warstwę skóry. Następnie, nad komórkami przedrakowymi tworzy się normalna skóra. Jednak przedrakowe narośla, które są rakowe, muszą być usunięte przez onkologa.

Zmniejszają trądzik

Zanim zdecydujesz się wypróbować peeling chemiczny, skonsultuj się ze swoim dermatologiem. Lekarz może zalecić leki stosowane miejscowo, takie jak hydrochinon lub tretinoina, albo alfa-hydroksykwasy o mniejszej sile działania. Przed zabiegiem należy dokładnie przeczytać wszystkie instrukcje, aby upewnić się, że nie masz żadnych alergii, chorób skóry lub innych potencjalnych zagrożeń. Przed peelingiem chemicznym należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce, nakładania makijażu i złuszczania naskórka. Możesz również otrzymać receptę na leki stosowane miejscowo, aby zmniejszyć ilość występującego u Ciebie trądziku.

Peelingi chemiczne usuwają martwe komórki skóry i inne zanieczyszczenia skóry, zmniejszając widoczność blizn potrądzikowych. Usuwają również plamy starcze i przebarwienia na skórze, pozostawiając skórę wyglądającą młodziej. Zapalenie, nadmiar sebum i zmiany hormonalne to jedne z głównych przyczyn powstawania trądziku. Peelingi chemiczne pomagają przywrócić skórze równą cerę. Peelingi mogą pomóc oczyścić skórę. Peelingi są dostępne w kilku mocach, w tym łagodne, średnie i mocne.

Mogą powodować hipopigmentację

Jeśli powiedziano Ci, że rozwinęła się u Ciebie choroba skóry, która powoduje hipopigmentację, możesz zastanawiać się, jakie leczenie jest dostępne. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje kilka opcji. Poniżej omówiono niektóre z najczęstszych przyczyn hipopigmentacji. W wielu przypadkach nie jest konieczne zgłoszenie się do lekarza w celu leczenia. Jeśli Twój stan jest wynikiem infekcji grzybiczej, może ustąpić samoistnie.

Niektóre przyczyny rozcieńczenia pigmentu to choroby genetyczne lub przewlekłe. Choroba genetyczna zwana albinizmem może prowadzić do hipopigmentacji. Choroba ta jest spowodowana zmianą w genie, który reguluje produkcję melaniny. Brak pigmentacji w skórze jest stałą cechą albinizmu, który jest chorobą dziedziczną. Osoby z hipopigmentacją są bardziej narażone na uszkodzenia słoneczne i raka skóry.

Podobne tematy